28.08.2006 | 22:47
Langat ovat olleet kissallisessa kodissa
Mitä tarkoittaa käytännössä lause "langat ovat olleet kissallisessa kodissa"? Se tarkoittaa esimerkiksi tätä:
Kissa löytää lankalaatikon. Kissa äheltää (mieluiten keskellä yötä mahdollisimman paljon raapien ja möykäten) ja puskee lankalaatikon kannen syrjään. Kissa asettuu lankalaatikkoon ja kehrää tyytyväisenä. (Kuulisittepa - Takku on todella onnellisen kuuloinen.)
Tätä aasinsiltaa pitkin sujuvasti asiaan: laitoin Huuto.netiin (linkki tuossa oikeassa reunassa) myyntiin ylimääräisiä monivärisiä virolaisia lankoja, jotka toimivat ainakin niskasta aloitettavissa huiveissa hyvin. Eivätköhän ne kohta ala näkyä listauksissakin.
Kommentit - Comments
Anne ja Hanna: Jaettu (lanka)ilo on kaksinkertainen ilo - vai kuinkas se menikään? :)
Meilläkin langat ovat mieluisia kissalle, erityisesti vaaleanpunaiset. Woolin loppu meni lopulliseen solmuun, koska se oli niin ihana =D
hihii toi on kyl tuttua meilläkin=D
